KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221080
nr 1222 1080
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, Löst blad, "Sir Cuthbert Cartwright Grandy", PT, Signerad -46. Motivet: 36x28,5
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:06:02
3/12 22:19:25
Malcolm Osborne
Läs mer om Malcolm Osborne